Dr Ersal Işık, biz kimiz...

Dr. Ersal S. Işık

Dr. Ersal S. Işık
NeoSante

1971 doğumlu olan Uzm. Dr. Ersal S. Işık, 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1999 yılında "Aile Hekimliği Uzmanı" oldu.

Uzmanlık sonrası, ilaç dışı tedaviler konusuna yönelen ve özellikle bitkisel tedaviler konusunda deneyim edinen Işık, 2005 yılında biorezonans yöntemi ile tanıştı.

2006 yılında, Türkiye’de şu anda çok bilinen bir biorezonans sistemini Türkiye’ye getirdi ve bu marka altında uygulanmakta olan ana terapiler + sigara bırakma ve alkol bırakma yazılımını, 2006-2009 yılları arasında bizzat kendisi, NEOSANTE'de oluşturdu.

2010 yılında ise yine Dr. Ersal S. Işık tarafından geliştirilen yeni protokoller, "karbonhidrat silmeleri", yani zayıflama konusunda kullanılmaya başlandı. 2016 yılı ortalarına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde) 12.000 civarında kişi, sigarayı bıraktı, 5.000-10.000 arası olduğunu söyleyebileceğimiz sayıda kişi de kötü gıdaları bırakmak-zayıflamak konusunda tedavi aldı. Sayısız farklı endikasyon için yapılmış, klasik yaklaşımının dışına çıkan-ezber bozan sayısız terapi ile biorezonansta NEOSANTE tarzı oluştu.

Bunlar sürerken, Dr. Ersal S. Işık, 2013 yılının sonlarında, Amerika'da kabul görmüş ve dünyada geniş yankı uyandıran yeni bir tedavi sistemini, yani "ONDAMED"i Türkiye'ye getirdi. 2014 yılında ise, Ersal S. Işık’ın klasik biorezonans konusundaki bilgi birikiminin Alman teknolojisi ile birleşmesi, yeni bir biorezonans sistemini hayata geçirdi. "Klasik biorezonans" olarak tanımlanabilecek, ancak, şimdiye kadar olanlardan farklı, yeni bir teknoloji ile çalışan QUiTT cihazı, Türkiye ve dünyada açılacak NEO.Clinics teknolojileri hizmet noktalarında kullanılmak üzere, 2015 yılı başında piyasaya sunuldu.

2015 yılı başlarından 2016 yılı ortalarına kadar, Türkiye’de 28 merkez yanında, Kahire ve Londra’da da QUiTT kullanan NEO.Clinics hizmet noktaları kuruldu…

Dr. Ersal S. Işık, 2005 yılından beri deneyimlediği "Rezonans Terapileri"nin açıklamasını yapmaya çalışırken 2008 yılında "AİLE DİZİMİ" kavramı ile tanıştı. 2011 yılında Psk. Mehmet Zararsızoğlu’nun verdiği 3 yıllık "Aile Dizimi Temel Eğitimi"ni ve daha sonra da bir yıllık ileri düzey eğitimleri bitirdi. O yıllarda karşılaştığı, ikinci büyük hocası olan Svagito ile Osho öğretilerinin de eklendiği iki düzeyli bir aile dizimi (family constellations) eğitimini art arda iki kez tekrarladı, bireysel terapilerde meditatif duruş temelli "Danışmanlığın Zen Yolu" eğitimleri, travma eğitimleri ve süpervizyonlar aldı. Yıllar içinde, Türkiye'ye gelen ve özellikle meditasyon temelli yaklaşımı olan birçok farklı terapistin eğitimlerine katıldı, asistanlık yaptı. 2012 yılında Dr. Krishnananda Trobe ve Amana'dan Osho ve "codependency" çalışmasının birleşimi olan "Learning Love" terapist eğitimlerinin iki düzeyini aldı ve yine bu kişilerle, farklı içerikteki çalışmalara devam etti.

Dr. Ersal S. Işık, şimdiye kadar edindiği tecrübeyi, NEOSANTE bünyesinde sunduğu terapi ve tedavilerde ve NEO.Clinics terapist eğitimlerinde kullanıyor. Bunun yanında, aile dizimi grup çalışmaları veya terapist eğitimleri için, yılda birkaç kez Türkiye'ye gelen Rumen Yankulov'un yaptığı çalışmaları ve verdiği terapist eğitimlerini organize ediyor.

NEOSANTE-NEO.Clinics

NEOSANTE-NEO.Clinics

NEOSANTE olarak 2005 yılında çıktığımız yolda (2016 yılı sonlarına kadar) 12.000'e yakın kişiye, sigarayı bırakmaları konusunda yardımcı olduk. Bütün Türkiye çapında, 100.000'lerce kişi, bizim ürettiğimiz biorezonans yazılımları yardımıyla sigarayı bıraktı, alkolü bıraktı ya da bir iki seans yardımıyla bağımlılık düzeyinde düşkün olduğu gıdaları hayatından çıkarmayı başardı. Biz, biorezonans adına birçok ilke imza attık. Şimdi de edindiğimiz tecrübeyi ve bilgiyi NEO.Clinics markası altında paylaşmak üzere yola çıktık. NEOSANTE-NEO.Clinics, bu şekilde ortaya çıktı...

QUiTT cihazı-distribütörlük

QUiTT cihazı-distribütörlük

2014 yılında, şimdiye kadar edindiğimiz bütün tecrübeyi, Alman teknolojisi ile birleştirdik. Şimdiye kadar ulaştığımız başarılardan çok daha fazlasının mümkün olduğunu gösteren QUiTT, işte bu şekilde üretildi. QUiTT, özellikle bağımlılıklar ve alerjiler üzerine eğilen, yüksek teknolojisi, kullanım kolaylığı ve fiyat avantajı ile öne geçen, dünyayı hedefleyen yeni bir biorezonans cihazı.

ONDAMED cihazı-distribütörlük

ONDAMED cihazı-distribütörlük

2013 yılından itibaren Rezonans terapilerinin, kronik hastalıklarda daha aktif kullanılmasının yolunu aradık ve yine Almanya kökenli ama FDA tarafından da onaylanmış ONDAMED sistemini Türkiye'ye getirdik. NEOSANTE olarak, ONDAMED'in Türkiye'de tanıtılması ve yayılması için distribütörlük sorumluluğunu aldık.

"NEO.Clinics" terapist eğitimleri

"NEO.Clinics" terapist eğitimleri

NEO.Clinics, NEOSANTE'de oluşan bilgi birikiminin aktarıldığı, ONDAMED ve QUiTT teknolojilerini yüksek standartlar gözeterek sunan ve eğitimler yoluyla standardize edilen merkezlerin ortak platformudur. ONDAMED ve QUiTT terapilerine başlayan merkezlerin terapist eğitimlerini, NEO.Clinics yüksek standartlarını gözeterek yapıyoruz.

"Aile sergisi" terapist eğitimleri

"Aile sergisi" terapist eğitimleri

2016 yılında, "Meditatif Aproach to Family and Systemic Constellations" eğitimlerini başlattık. Bizi izlemeye devam ediniz...

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, ONDAMED ya da QUiTT terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, Bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.