Biorezonans eğitimi

  • QUiTT cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimleri ile ilgili bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • ONDAMED cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimleri ile ilgili bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • NeoSante Clinics
  • Sigara Bırakma
  • Ondamed
  • Quitt Biorezonans
  • Biorezonans Eğitimi

NEO.Clinics REZONANS TERAPİLERİ EĞİTİMİ

NEO.Clinics REZONANS TERAPİLERİ EĞİTİMİ
Eğitimlerimiz, profesyonel olarak insana, insanın fiziksel ve ruhsal sağlığına hizmet eden herkese açıktır.

1. gün: QUiTT eğitimi: Perşembe; saat 10-18 arası.

Bu eğitim, Rezonans terapileri kavramına giriş niteliğinde. Önce, klasik biorezonans ile yapılabilenler ve QUiTT cihazına yöneliyoruz...

2. gün: ONDAMED eğitimi: Cuma; saat 10-18 arası.

Eğitimin ikinci gününde ise konumuz, biorezonans kültürünün PEMF ile birleşimi olan ONDAMED sistematiği. Bu eğitimde hem ONDAMED'i öğreniyoruz hem de üzerimizde deneyimleme fırsatımız oluyor...

3. gün: Pratik eğitim: Cumartesi; saat 10-17 arası.

Bu eğitim gününde özellikle, cihazları (hemen) kullanmaya başlayacak terapistlerin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Akılda kalan sorular, bütün pratik konular ve beraberinde süregiden terapilere katılım ve deneyimleme... NEOSANTE’de süren terapilere bire bir katılım yanında pratik konulara eğiliyoruz, hasta-danışan örnekleri yanı sıra, bolca soru-yanıt şeklinde ilerliyoruz.

Eğitim yeri: NEOSANTE (Bahariye-Kadıköy)

Eğitimin içeriği / 1. GÜN-QUiTT

Eğitimin içeriği / 1. GÜN-QUiTT

Biz ne yapıyoruz? Elektromanyetik etkileşimin terapi ya da tedavi amaçlı kullanımı ne demek? Biz asıl olarak neyi yapıyoruz, neyi yapamıyoruz?

Sistemler arasındaki farklar: Klasik biorezonans (QUiTT) ve elektromanyetik uyarım (ONDAMED) terapileri… Diğer biorezonans sistemleri ya da radyonik sistemler ve bu sistemler arasındaki farklar…

QUiTT: Enerjetik paternin değiştirilmesi; bağımlılıklar, alerjiler, ruhsal, formatlama…

ONDAMED: PEMF+biofeedback, canlandırma, yeniden yapılandırma...

Temel çalışma prensipleri: Sadece biraz fizik... Frekans ne demek, bu cihazlar asıl olarak ne yapıyor?

Bağımlılık ve kilo verme terapileri: QUiTT nasıl kullanılır, seanslar nasıl uygulanır, seans sonrası beklenen etki nedir, hasta/danışanlara yapılan terapiler nasıl açıklanır? Temel kurallar, protokoller…

Alerjilere yaklaşım: Yapısal intoleranslar ve alerjilere yaklaşım, protokoller…

Ruhsal sağaltım amaçlı frekans müdahaleleri: Temel kurallar. Ne yapıyoruz, nasıl yapıyoruz?

Ağrı tedavileri: Temel kurallar. Ne yapıyoruz, nasıl yapıyoruz?

Kronik hastalıklara yaklaşımda kurallar: Kronik hastalıklara yaklaşım, check list-protokoller…

Detoks sürecinin yönetilmesi: Dönüşüm sürecinin iyi yönetilmesi, dikkat edilmesi gereken ana kurallar…

İyileşme ruhta başlar: Rezonans fenomeni ve belirleyici bir faktör olarak terapistin duruşu…

Nabız testleri / Wavescanner: Terapilerin kişiye özel hale getirilmesi.

Nabız testleri / Maddelerin test edilmesi: Testlere giriş, gıdalar, toksikler ve organikler için biofeedback testleri...

Eğitimin içeriği / 2. GÜN - ONDAMED

Eğitimin içeriği / 2. GÜN - ONDAMED

Temel çalışma prensibi: Biofeedback+PEMF ne demek? ONDAMED ne yapar? Biz ne yapıyoruz? Klasik biorezonanstan farkı nedir? Neyi nereye kadar yapabiliyoruz?

Cihaz kullanımı: Testler ve terapiler, kullanımın pratik deneyimlenmesi...

Nabız testleri: Nabız testlerinin, katılımcılar tarafından deneyimlenmesi...

Modül 1: Yapılan terapinin, kişiye özel hale getirilmesi, kişiler üzerinde deneyimleme...

Modül 2: Programların açıklanması, protokoller…

Modül 3 ve 4: Mikroorganizmalara ait frekanslar, besin noktaları ve terapiler...

Eğitimin içeriği / 3. GÜN - Protokoller, pratik konular

Eğitimin içeriği / 3. GÜN - Protokoller, pratik konular

Terapilerde check list: Yapılacaklar-dikkat edilecekler listesi...

Bire bir terapiler / süregiden terapilere katılım: NEOSANTE'de süregiden terapilere katılım...

Detoks protokolleri, bitkisel ve diğer destekler: Bitkisel ve diğer destekler, bağırsak detoks protokolü ve diğer protokoller...

Pratik konular: Soru-cevap, pratik konular...

Dr. ERSAL S. IŞIK kimdir?

Dr. ERSAL S. IŞIK kimdir?

1971 doğumlu olan Uzm. Dr. Ersal S. Işık, 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1999 yılında "Aile Hekimliği Uzmanı" oldu.

Uzmanlık sonrası, ilaç dışı tedaviler konusuna yönelen ve özellikle bitkisel tedaviler konusunda deneyim edinen Işık, 2005 yılında biorezonans yöntemi ile tanıştı.

2006 yılında, Türkiye’de şu anda çok bilinen bir biorezonans sistemini Türkiye’ye getirdi ve bu marka altında uygulanmakta olan ana terapiler + sigara bırakma ve alkol bırakma yazılımını, 2006-2009 yılları arasında bizzat kendi, NEOSANTE'de oluşturdu.

2010 yılında ise, yine Dr. Ersal S. Işık tarafından geliştirilen yeni protokoller, "karbonhidrat silmeleri", yani zayıflama konusunda kullanılmaya başlandı. 2016 yılı ortalarına kadar (sadece NEOSANTE bünyesinde), 12.000 civarında kişi, sigarayı bıraktı, 5.000-10.000 arası olduğunu söyleyebileceğimiz sayıda kişi de kötü gıdaları bırakma-zayıflama konusunda tedavi aldı. Sayısız farklı endikasyon için yapılmış, klasik yaklaşımın dışına çıkan-ezber bozan sayısız terapi ile biorezonansta NEOSANTE tarzı oluştu.

Bunlar sürerken, Dr. Ersal S. Işık, 2013 yılının sonlarında, Amerika'da kabul görmüş ve dünyada geniş yankı uyandıran yeni bir tedavi sistemini, yani "ONDAMED"i Türkiye'ye getirdi. 2014 yılında ise, Ersal S. Işık’ın klasik biorezonans konusundaki bilgi birikiminin Alman teknolojisi ile birleşmesi, yeni bir biorezonans sistemini hayata geçirdi. "Klasik biorezonans" olarak tanımlanabilecek ancak, şimdiye kadar olanlardan farklı, yeni bir teknoloji ile çalışan QUiTT cihazı, Türkiye ve dünyada açılacak NEO.Clinics teknolojileri hizmet noktalarında kullanılmak üzere, 2015 yılı başında piyasaya sunuldu.

2015 yılı başlarından 2016 yılı ortalarına kadar, Türkiye’deki 28 merkez yanında, Kahire ve Londra’da da QUiTT kullanan NEO.Clinics hizmet noktaları kuruldu…

Dr. Ersal S. Işık, 2005 yılından beri deneyimlediği "Rezonans Terapileri"nin açıklamasını yapmaya çalışırken, 2008 yılında AİLE DİZİMİ kavramı ile tanıştı. 2011 yılında Psk. Mehmet Zararsızoğlu’nun verdiği 3 yıllık "Aile Dizimi Temel Eğitimi"ni ve daha sonra da bir yıllık ileri düzey eğitimleri bitirdi. O yıllarda karşılaştığı, ikinci büyük hocası olan Svagito ile Osho öğretilerinin de eklendiği iki düzeyli bir aile dizimi (family constellations) eğitimini, art arda iki kez tekrarladı, bireysel terapilerde meditatif duruş temelli "Danışmanlığın Zen Yolu" eğitimleri, travma eğitimleri ve süpervizyonlar aldı. Yıllar içinde, Türkiye'ye gelen ve özellikle meditasyon temelli yaklaşımı olan birçok farklı terapistin eğitimlerine katıldı, asistanlık yaptı. 2012 yılında, Dr. Krishnananda Trobe ve Amana'dan, Osho ve "codependency" çalışmasının birleşimi olan "Learning Love" terapist eğitimlerinin iki düzeyini de aldı ve yine bu kişilerle, farklı içerikteki çalışmalara devam etti.

Dr. Ersal S. Işık, şimdiye kadar edindiği tecrübeyi, NEOSANTE bünyesinde sunduğu terapi ve tedavilerde ve NEO.Clinics terapist eğitimlerinde kullanıyor. Bunun yanında, aile dizimi grup çalışmaları veya terapist eğitimleri için yılda birkaç kez Türkiye'ye gelen Rumen Yankulov'un yaptığı çalışmaları ve verdiği terapist eğitimlerini organize ediyor.

KATILIM İÇİN ufak ayrıntılar…

Sizi eğitimlere kabul etmeden önce; en azından telefonda tanışmayı tercih ediyoruz. Sonrasında, size sunduğumuz cihazlar ve yaptığımız terapilerle ilgili, mail yoluyla bir ön bilgilendirme gönderiyoruz.

Sizi eğitimlerimize kabul ettiysek, size, eğitimde bir yer açabilmemiz gerekiyor… Eğitim kalitesini bozmamak adına, kontenjanı sınırlı tutuyoruz ancak, sizi olur da bu eğitime alamazsak bile, eğitimlerimiz 1-1,5 ay aralıklarla devam ediyor…

Kişinin önceki tecrübesi ne olursa olsun, Rezonans terapileri, herkes için yeni bir alan ve bu alana adım atan kişinin, (eski tecrübesi ne olursa olsun) sadece bir eğitimle değil, sürece yayılmış şekilde ve bire bir olarak desteklenmesinin gerektiği kesin. Bizden eğitim alıp, cihazları kullanmaya başladığınızda da bire bir desteğimiz sürüyor; ta ki yeterli tecrübeyi elde edip, artık kendi ayaklarınız üzerinde devam edebilecek duruma gelene kadar.

Bu eğitimin katılımcılarına, "NEO.Clinics Temel Eğitimi" katılım belgesi veriyoruz. Bunun yanında, cihazları kullanan kişiler için hazırlanan QUiTT ve ONDAMED eğitim belgelerini ise, cihazların teslimi sırasında veriyoruz.

Ayrıntılı bilgi için...

0216 450 60 20
drersal@neosante.com.tr

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, ONDAMED ya da QUiTT terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, Bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.